fredag 25 augusti

Nu har vi gått i skolan i nästan två veckor. Vi har hunnit med mycket. På svenskan skriver vi berättelser. Vi var till Klinten och tittade på Karin Fryxells alla dockor och hennes kapell. På No håller vi på med jordens utveckling. Vi tränar inför skoljoggen på idrotten. Några har fått börja med syslöjd. De som ska ha träslöjd får förhoppningsvis börja nästa vecka. På matten har vi jobbat mycket med geometri. Vi har haft nutidskryss. Vi har fått en ny rektor under sommarlovet. Han heter Jan.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


8 + 9 =

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>