tisdag 23 maj

I dag på musiken så  sate Anna på musik och vi skule skriva på ett paper vad vi kennde för musiken sen så körde vi hengagubbe den sista minutrena. På matten jobbade vi med vårat algoritme häfte och matteboken. På idrotten hade vi en hinderbana. Det börjar bli spenande i boken Mystiska Milla. På svenskan har vi jobbat med elefantberätelsen, alfabetsboken, skriva, ng – häftet, titta om man hade något i lådan att göra klart eller läsförståelse och historia på historian så delade fröknarna in oss i olika gruper och vi fick en varsin kändis från Filipstad.

 

Idag har Freja bloggat

 

 

 

En reaktion på “tisdag 23 maj”

  1. Låter som en härlig skoldag! Så mycket kul ni gör! Spännande att läsa er blogg! Hälsningar Fia

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


6 + = 11

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>